Prelegenci

Grzegorz Zalewski

Na rynkach finansowych obecny od 1993 roku. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy Parkiet. Pracował jako analityk oraz zarządzający portfelem akcji w TFI DWS. Prowadzi szkolenia dotyczące rynków finansowych (instrumenty pochodne, systemy transakcyjne, psychologia inwestowania i in.) dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Założyciel Wydawnictwa Linia. Od 2006 roku ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA. W 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przyznał mu honorowe członkostwo w SII, za szczególny wkład w edukację środowiska inwestorskiego.

Paweł Szczepanik

Doświadczony analityk techniczny, makler papierów wartościowych od 1993 roku z uprawnieniami doradczymi, wykładowca prowadzący szkolenia w firmie Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Twórca i prowadzący szkolenie on-line Kontrakty Terminowe Podejście Strategiczne.

Paweł Biedrzycki

Główny organizator konferencji Skuteczny Inwestor i założyciel serwisu internetowego dla inwestorów StrefaInwestorow.pl oraz współtwórca serwisu internetowego do analizy fundamentalnej i analizy technicznej SIndicator.net. Związany z rynkiem giełdowym od 11 lat. Aktywny inwestor, przede wszystkim na rynku akcji.

prof. Piotr Zielonka

Dr hab. Piotr Zielonka, profesor nadzwyczajny SGGW, zajmuje się psychologią ryzyka oraz finansami behawioralnymi. Prowadził badania dotyczące fizjologii mózgu przy współpracy z Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. W 2011 roku wydał książkę pod tytułem „Giełda i psychologia”. Od wielu lat kieruje studiami podyplomowymi „Psychologia biznesu dla menedżerów” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

dr Raimund Schriek

Wykładał oraz prowadził badania naukowe na różnych Uniwersytetach (biochemię, prace badawcze nad stresem, neurobiologię, bromatologię). Wiele lat zarządzania wiedzą oraz doświadczenia w pracy, w roli prezesa międzyuniwersyteckiej sieci, doprowadziły go do świata finansów. Autor wydanej w języku niemieckim książki na temat finansów behawioralnych i inwestowania na giełdzie (Besser mit behavioral Finance). Jest jednym z najbardziej wziętych prelegentów na finansowo-naukowych eventach w kraju oraz poza jego granicami. Opracował on edukację online, która zrealizowana została przez giełdę Stuttgart i znane banki, brokerów oraz emitentów. Raimund Schriek jest ponadto mówcą na wielu seminariach dotyczących takich obszarów jak trading oraz rozwój osobowości inwestora.

W przeszłości współpracował z wiodącymi europejskimi bankami m.in.:

  • DZ BANK - Trading dla osób bardzo zajętych oraz czynnych zawodowo (2013)
  • Comdirect - Odpowiednie przygotowanie do handlu kontraktami CFD (2012)
  • UBS / Comdirect – Zastosowanie produktów lewarowanych - w taki sposób dokonasz więcej na Twoim kapitale! (2012)
  • Comdirect/BNP Paribas / Commerzbank / RBS – ciąg szkoleń – Ucz się od profesjonalnych inwestorów

Występował na międzynarodowych targach i konferencjach, związanych z inwestowaniem pieniędzy, m.in.:

  • Muenchen, Hamburg, Duesseldorf - VTAD - Stowarzyszenie analityków technicznych Niemiec
  • Frankfurt - WOT World of Trading - największe targi tradingowe w Niemczech - co roku od 2008
  • Stuttgart - Invest Stuttgart - największe targi inwestycyjne w Niemczech - co roku od 2010
Wim Lievens

Wim Lievens zaczął swoją karierę inwestycyjną w 1998, w USA, a od 2001 roku jest konsultantem inwestorów. Był też głównym wykładowcą na wielu francuskich targach French Trading Fairs. Aktualnie wciąż inwestuje i zarządza francuskim oddziałem firmy WH SelfInvest.