Pytania i odpowiedzi

Jeżeli zastanawiasz się nad udziałem w konferencji Skuteczny Inwestor 2013 zachęcam Cię do zapoznania z poniższą treścią.

Zależy mi na tym, abyś mógł podjąć decyzję świadomie, dlatego znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące uczestnictwa.

Spis treści

Dla kogo jest konferencja Skuteczny Inwestor 2013?

Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich inwestorów, którzy chcą zdobywać nową wiedzę i doskonalić swoje umiejętności inwestorskie. W tym roku tematem przewodnim jest psychologia inwestowania. Jest to temat bardzo szeroki, dlatego też w ramach wykładów będziesz mógł usłyszeć o odpowiednim stawianiu zleceń obronnych, pułapkach jakie pojawiają się na rynku i w psychice inwestora. Dodatkowo będziemy mówić o zachowaniu tłumu na giełdzie oraz przede wszystkim o budowie strategii inwestowania dopasowanej do warunków, możliwości i osobowości polskiego inwestora indywidualnego.

Przeszedłem całą ścieżkę kariery inwestora. Zaczynałem od kupowania akcji „na ślepo”, następnie na podstawie informacji, które znalazłem w mediach, potem przerobiłem mnóstwo książek i sporo kursów inwestowania, kupowałem fundamentalnie i technicznie, przeszedłem kilkanaście szkoleń, aby w końcu wyrobić sobie swój styl inwestowania, który mi odpowiada i co najważniejsze pozwala zarabiać pieniądze. Teraz kupuję i sprzedaję ze spokojem, bez niepotrzebnego stresu, który kiedyś towarzyszył każdej transakcji. Wyrobiłem sobie odpowiednią dla siebie strategię inwestowania i nawyki, ale kosztowało to sporo czasu i pieniędzy. Dzięki tegorocznej konferencji możesz ten czas i pieniądze oszczędzić. W czasie dwóch dni otrzymasz dawkę wiedzy, której zdobywanie może normalnie trwać latami.

Czy trzeba być zaawansowanym inwestorem, aby skorzystać na uczestnictwie w konferencji?

To zależy od tego na jakim etapie poznawania wiedzy o inwestowaniu jesteś obecnie. Jeżeli wiesz, że chcesz inwestować, ale nie wiesz jeszcze nic na ten temat - być może udział w konferencji nie jest najlepszym sposobem na rozpoczynanie tej przygody.

Nie musisz być zaawansowanym inwestorem, ale pewien poziom wiedzy o inwestowaniu jest wymagany. Dlatego, jeżeli wiesz już mniej więcej czym są rynki akcyjne, trendy, zlecenia obronne, czy strategia inwestowania i chcesz wiedzieć na ten temat więcej, to serdecznie Cię zapraszam do uczestnictwa.

Nie inwestuję zawodowo, ale zajmuję się tym od czasu do czasu. Czy skorzystam na uczestnictwie w konferencji?

Tak, ponieważ tym ważniejsza dla Ciebie powinna być ochrona i skuteczne inwestowanie kapitału, który posiadasz. Z Twojego punktu widzenia najistotniejsze będzie zbudowanie odpowiednie dla siebie strategii inwestowania, która uwzględni sytuację w jakiej się obecnie znajdujesz, jak np. ilość dostępnego czasu, czy dopuszczalny poziom ryzyka. Z pewnością ważne będzie również to, abyś inwestując od czasu do czasu popełniał jak najmniej typowych i niepotrzebnych błędów. Wartościowa dla Ciebie będzie również wiedza na temat wyrabiania sobie właściwych nawyków, które pozwolą Ci efektywnie wykorzystać czas, dostępny na analizę rynku i inwestowanie.

Czy w konferencji mogą brać udział osoby, które nie są członkami Strefy Inwestorów?

Oczywiście TAK. Konferencja przeznaczona jest dla każdego, kto poważnie podchodzi do inwestowania swoich pieniędzy. Jeżeli więc znasz kogoś, kto mógłby na niej skorzystać,
to nie wahaj się, by go na nią zaprosić. Każdy inwestor, który jest świadom tego, że inwestowanie to proces ciągłego doskonalenia się, jest mile widziany.

Kto nie powinien uczestniczyć w konferencji Skuteczny Inwestor 2013?

Nie przychodź na konferencję, jeżeli:

  • Wiesz doskonale na jakie błędy i pułapki jesteśmy narażeni inwestując na rynku.
  • Wypracowałeś sobie odpowiednią dla Ciebie strategię inwestowania, uwzględniając takie czynniki jak ilość dostępnego czasu, czy dopuszczalne ryzyko.
  • Rozumiesz psychologiczne mechanizmy, które rządzą rynkami finansowymi i potrafisz posiadaną wiedzę wykorzystać w odpowiednich momentach.
  • Wyrobiłeś sobie właściwe nawyki w inwestowaniu i potrafisz konsekwentnie się ich trzymać.
  • Analizujesz rynek i inwestujesz w sposób zdyscyplinowany.

Dlaczego mógłbyś chcieć wziąć udział w konferencji Skuteczny Inwestor?

Przede wszystkim dlatego, że każdy z wykładowców będzie mówić o takich praktycznych aspektach inwestowania jak dyscyplina, konsekwencja, posiadanie strategii inwestowania i trzymanie się przyjętych zasad. Zamiast słuchać o coraz to nowszych i wymyślniejszych technikach, będziesz mógł dowiedzieć się jakie właściwe nawyki musisz sobie wypracować i jakich błędów unikać, jeżeli chcesz myśleć o sukcesie na rynku.

To wiedza, której prawdopodobnie nie zdobędziesz z żadnej książki, nie znam także na ten temat żadnych szkoleń. To praktyczna wiedza, która pozwoli Ci podejmować świadome decyzje inwestorskie.

Grzegorz Zalewski (Wydawnictwo Linia, DM BOŚ) zgłębi w czasie swojego wykładu temat barier efektywności inwestora, ze szczególnym uwzględnieniem stawiania zleceń obronnych.

Paweł Szczepanik (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych) omówi niezbędne elementy, na które powinien zwrócić uwagę każdy inwestor. Będzie to bogaty zbiór zasad, których należy się trzymać, aby nie dać się omamić, wszechogarniającemu nas tłumowi.

Piotr Zielonka (profesor warszawskich uczelni, ekspert z zakresu finansów behawioralnych, autor książki „Giełda i psychologia”) powie o pułapkach jakie zastawia nam nasza psychika w sferze oceny sytuacji na rynku i w sferze podejmowania decyzji o tym czy i kiedy inwestować.

Raimund Schriek (ekspert z zakresu finansów behawioralnych i rozwoju osobowości inwestora) w trakcie pierwszego dnia konferencji powie o znaczeniu typu osobowości inwestora w drodze do sukcesu na giełdzie. W czasie drugiego dnia konferencji poprowadzi całodniowe szkolenie „Idealny Dzień Tradera”, które ma pokazać uczestnikom co robić, a czego nie robić, aby każdy dzień na rynku był udany. W ramach szkolenia poruszone będą takie tematy, jak budowa odpowiedniej strategii inwestowania, zarządzanie ryzykiem, czy pułapki inwestowania.

Wim Lievens (inwestor, analityk i zarządzający w firmie inwestycyjnej) w czasie swoich wykładów będzie mówić o praktycznych aspektach psychologii inwestowania, pokazując przykłady prostych strategii inwestycyjnych, czy rodzaje zleceń obronnych.

Ja poprowadzę wykład, w ramach którego pokażę jak formują się ważne dołki i szczyty na GPW, i dlaczego rzadko są one dziełem przypadku. W ramach praktycznej wiedzy, omówię źródła informacji, które mogą pomóc nam określić, w jakim stadium znajduje się w danym momencie rynek. Najważniejszą część wykładu będzie stanowić jednak analiza dynamicznego ruchu spadkowego i wzrostowego na rynku oraz tego w jaki sposób na nim korzystać.

Jeżeli więc jesteś zainteresowany wzięciem udziału w konferencji Skuteczny Inwestor 2013, która odbędzie się w sobotę i niedzielę, 19 i 20 października 2013, w Warszawie, to przypominam, że tylko do poniedziałku, 30 września 2013, do godz. 23:59 obowiązuje premierowa oferta uczestnictwa (liczy się data rejestracji).